Panel používateľa

ASTMA

ASTMA

ASTMA

Priedušková (bronchiálna) astma je chronické zápalové ochorenie dýchacích ciest. Prejavuje sa záchvatmi prevažne suchého, dráždivého kašľa, pocitom dychovej tiesne a počuteľným dýchaním (piskot, chripenie a pod.). Príčinou zápalu dýchacích ciest pri astme je najčastejšie alergia. Preto sa astma najčastejšie vyskytuje u ľudí, ktorí už mali iné alergické prejavy (napríklad ekzém, žihľavku, alergickú nádchu..). Niekedy však môže byť prvým prejavom alergie práve astma a ostatné prejavy sa môžu, ale aj nemusia neskôr pridružiť. Aj vznik astmy súvisí s genetikou (vrodené vlohy) a faktormi životného prostredia a životného štýlu. Samotný priebeh ochorenia ovplyvňuje životospráva, stres, infekcie (najčastejšie vírusové), a dodržiavanie preventívnych opatrení a liečebného plánu. Astma sa síce môže vyskytnúť v každom veku, predovšetkým však ide o ochorenie mladých dospelých, a žiaľ aj detí.


Vyvolávače a spúšťače astmy
Hoci každým rokom spoznávame chorobné pochody a zmeny pri astme stále podrobnejšie, jednoznačná odpoveď na to, čo spôsobuje astmu, zatiaľ neexistuje. Neustále sa zhoršujúce životné prostredie je iste jednou z príčin a "priťažujúcich" faktorov. Má vplyv predovšetkým na tých ľudí, ktorí bývajú vo veľkých mestách a v oblastiach so zhoršeným životným prostredím. Zvýšené riziko vzniku astmy je u tých ľudí, ktorých rodičia mali astmu alebo iné alergické ochorenie - alergickú nádchu a ekzém. Príčinou astmy sú vrodené predpoklady spolu so zhoršeným životným prostredím.

Pravdepodobne ste si už všimli, že v určitom prostredí, alebo ročnom období sa Vám darí lepšie, v inom zasa horšie. Váš stav sa môže meniť aj podľa fyzickej námahy, stresu, počasia, alebo po kontakte s určitými látkami. Faktory a látky, ktoré prispievajú ku tomu, že sa behom života prejaví vaša vrodená vloha k chorobe, sa nazývajú vyvolávače. Faktory a látky, ktoré už prítomnú chorobu zhoršujú, prípadne ju opätovne vyvolávajú, ak už bola liečbou utlmená, sa nazývajú spúšťače.


Príznaky
• pocit dychovej tesnosti
• sipenie pri výdychu
• záchvaty kašľa
• dusenie
• v ťažkých prípadoch – fialkasté sfarbenie pier, prstov a nechtových lôžok, zväčšujúca sa dýchavičnosť


Priebeh
Astma sa zvyčajne prejaví v ranom detstve, ale u niektorých až v dospelosti, či dokonca v starobe. Dýchacie cesty astmatika sú ustavične v štádiu zápalu a sú precitlivené na bežné neškodné látky, napr. peľ, prach či zvieraciu srsť.

Pri astmatickom záchvate sa stiahnu hladké svaly. Vznikne zápalová reakcia, opuch sliznice a začne sa produkovať mazľavý hlien, ktorý upcháva priedušky. Tým sa poruší výmena plynov medzi pľúcnymi mechúrikmi a vonkajším prostredím, čo vedie k nedostatku kyslíka v celom tele. Tento stav spôsobí nepríjemnú dýchavičnosť a pocit dusenia.


Čo robiť
Ak máte podozrenie, že vy alebo vaše dieťa má astmu, choďte k lekárovi, aby vás vyšetril. Naučte sa spoznávať príznaky prichádzajúceho záchvatu. Užite lieky a pokúste sa zachovať pokoj, lebo panika stav ešte zhoršuje. Pitie tekutín pomáha uvoľňovať hlien. Vhodnejší nápoj ako voda je čaj, lebo upokojuje a navyše obsahuje xantíny, ktoré rozšijú priedušky. Dýchanie uľahčí poloha v sede s miernym predklonom. Kašľom sa dýchacie cesty čistia od hlienu.


Liečba
Astma má u každého človeka inakší priebeh, preto liečba je prísne individuálna.


Prevencia
Väčšine záchvatov možno zabrániť životosprávou. Zapisujte si látky, ktoré vám spôsobujú záchvaty. Počas peľovej sezóny a v čase chladu zbytočne nevychádzajte von. Ak musíte niekam ísť, môžete maskou na tvári zabrániť vdychovaniu chladného vzduchu a alergénov. Do bytu si zaobstarajte čistiacu techniku najlepšie so zápornou ionizáciou, ktorá garantuje 100% záchyt nečistôt (napríklad čističky vzduchu z našej ponuky), klasický vysávač nieje vhodný ani pre zdravých ľudí. Obmedzte klimatizáciu pričom je dôležite aby mala zabudovaný ionizátor.

Obmedzte lapače prachu: koberce a záclony, pokiaľ ich neviete bezpečne čistiť. Nefajčite a vyhýbajte sa zafajčeným priestorom. Je dôležité spolupracovať s lekárom pri vytváraní efektívneho spôsobu liečby. Bohužiaľ názory odborníkov na správny spôsob liečby sa rôznia.

Podľa našich skúseností je pre prevenciu a ľahký priebeh ochorenia dôležitý čistý vzduch plný záporných iónov!


LIEČBA PULZNÝM PRÍSTROJOM:


Popis:
Pulzné magnetické pole má na chronické ochorenia dýchacích ciest veľmi dobrý účinok. Využíva sa protizápalový, spazmolytický a hojivý efekt PMP. Aplikujte na celú oblasť hrudníka.

Doporučené programy:
Pri astme aplikujeme v počiatkoch nižšie a stredné frekvencie 2-25Hz a v období prevencie opakovaných záchvatov striedame pri aplikácii s programami regeneračnými napr. A.

Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne

Dokedy aplikovať liečbu ?
Do ústupu akútnych symptómov, potom preventívne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !
 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

  • Liečebná súprava PRIMUS Q

    Liečebná súprava PRIMUS Q obsahuje jeden malý plochý aplikátor...

    DOPRAVA ZDARMA

    1354 € s DPH

  • Liečebná súprava QUADRIAN

    Magnetoterapeutická súprava QUADRIAN sa skladá z širokého...

    DOPRAVA ZDARMA

    1590 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie