ISCHEMICKÁ CHOROBA SRDCA

Ischemická choroba srdca

Ischemická choroba srdca

Charakteristika ischemickej choroby srdca:

Ischemická choroba srdca – ICHS – je ochorenie z nedostatočného krvného zásobenia niektorých oblastí srdcového svalu, ktoré spôsobuje ochorenie vencovitých tepien (spravidla ateroskleróza – kôrnatenie tepien). Pracujúci srdečný sval trpí nedostatkom kyslíka. Stav vedie k bolestiam pri srdci a zníženiu srdcového výdaju s celým radom celotelových dôsledkov. Akútna forma ischemickej choroby srdca je napr. akútny infarkt myokardu, do chronických foriem radíme stavy po infarkte myokardu, angínu pektoris, rozmanité poruchy vedenia vzruchu a poruchy srdcového rytmu. U ischemickej choroby srdca je zlepšenie prekrvenia srdcového svalu a dostatočný prísun kyslíka základom liečby.(viac na: Angína Pectoris)

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Využitie magnetoterapie pri ischemickej chorobe srdca:

Pri ischemickej chorobe srdca zlepšuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia zásobenie srdcového svalu kyslíkom, pôsobí proti vzniku trombov a tým môže celkovo pozitívne ovplyvniť pacientov stav. Iba v prípade zavedeného kardiostimulátora pulznú magnetoterapiu neodporúčame, pretože indukciou môže dôjsť k zmenám funkcie prístroja s následnou poruchou rytmu. Vo vyššie uvedených prípadoch srdcového ochorenia ischemickej choroby srdca – ak nemajú kardiostimulátor – nie je dôvod sa magnetoterapie báť, naopak – je možné očakávať zníženie počtov záchvatov a bolesti pri srdci, úpravu rytmu a celkové zlepšenie zdravotného stavu, a ischemická choroba srdca nebráni použitiu magnetoterapie aj na súbežné kĺbové ťažkosti. Uplatňuje sa predovšetkým vazodilatačný efekt – pri pôsobení nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapii Biomag dochádza k efluxu Ca2 + iónov, čo vedie k povoleniu svaloviny ciev (najmä prekapilárnych zvieračov) a k následnej vazodilatácii. Nízkofrekvenčná magnetoterapia sa osvedčuje nielen pri ischemickej chorobe srdca, ale tiež pri ischémii dolných aj horných končatín. Rozširuje sa kolaterálne riečisko v koži a vo svalovom tkanive. Zrýchlenie látkovej výmeny umožní rýchlejšie vstrebávanie opuchov a v danej oblasti dochádza zároveň k výraznému protizápalovému a protiopuchovému (protiedémovému) pôsobeniu.

Skúsenosti ukazujú výrazné zmiernenie ischemickej choroby srdca, odbúranie anginóznych (bolestivých) stavov a zvýšenie celkovej výkonnosti. Odporúčame s aplikáciami začínať postupne a najlepšie od dolných končatín. Týmto postupom minimalizujeme prípadnú silnejšiu adaptačnú reakciu.

 

Aplikácia magnetoterapie pri ischemickej chorobe srdca:
Pri ischemickej chorobe srdca spočiatku doporučujeme 1x denne aplikovať programy s frekvenciami 20 – 44 Hz (najlepšie na DK na lepšiu adaptáciu reakcií obehového systému) a následne na hrudník 1-2x denne.

Doporučený počet denných expozícií:
Postupne počet aplikácií (od dolných končatín ) zvyšujeme až na 5 krát denne. Potom riešime horné končatiny a nakoniec samotné srdce! 

Dokedy aplikovať liečbu ?
Do zlepšenia prekrvenia končatín ako i zásobenia svalového tkaniva krvou. Odoznenia možného opuchu a zápalu.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

 

 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie