BECHTEREV

BECHTEREV

BECHTEREV

Charakteristika Bechterevovej choroby:

Bechterevova choroba je najčastejšie reumatické ochorenie postihujúce chrbticu. Program a spôsob aplikácie je určený pre pacientov od prvých príznakov až po pokročilé štádia ochorenia.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe:
Pri Bechterevovej chorobe je cieľom aplikácie tlmiť bolesť a umožniť lepšiu pohybovú rehabilitáciu. Ďalej je cieľom mierniť zápalové prejavy a brzdiť progresiu ochorenia.

Využitie magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe:
Bechterevova choroba – ankylozujúca spondylitída – je špecifické chronické zápalové ochorenie chrbtice s poruchou imunity, ktoré má dlhodobý a postupne sa zhoršujúci priebeh. Bechterevova choroba vedie k výraznému obmedzeniu hybnosti a je sprevádzaná výraznou bolesťou. Bechterevova choroba postihuje prevažne sakroiliakálne skĺbenie (SI) a intervertebrálne kĺby s postupným tuhnutím až ankylózou chrbtice. Vzniká kostené premostenie intervertebrálneho priestoru (syndesmofyty).

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými.

Aplikácia magnetoterapie pri Bechterevovej chorobe:
Pre využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Biomag je Bechterevova choroba jednou zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.
Spočiatku pri Bechterevovej chorobe aplikáciou prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie selenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Popis:
Využíva sa analgetický efekt PMP, po ústupe bolesti protizápalový, vazodilatačný a hojivý efekt pulzneho prístroja.


Doporučené programy:
Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátorom je lôžko MAXDUO.


Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne.
Dokedy aplikovať liečbu ?
Do ústupu bolestí, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie