Panel používateľa

DETOXIKÁCIA ORGANIZMU A STIMULÁCIA LYMFATICKÉHO SYSTÉMU

Detoxikácia organizmu

Detoxikácia organizmu


Zásadným krokom pre efektívnu detoxikáciu organizmu je správne fungovanie lymfatického systému!

Čo je lymfatický systém?

Ide o systém kanálov, ktorými prúdi lymfa. Je tvorený lymfatickými bunkami, centrálnymi orgánmi (kostná dreň, thymus) a periférnymi orgánmi (lymfatické uzliny, slezina, sliznice tráviaceho traktu a dýchacej sústavy). Za normálnych okolností preteká lymfatickým systémom denne okolo 2–3 litrov tekutiny- lymfy. Obsahuje výživové látky ale aj odumreté bunky, baktérie, toxíny a látky, vzniknuté ako odpad metabolických procesov.

Aká je cesta lymfy?

Lymfatické vlásočnice začínajú slepo v medzibunkovom tkanive, spájajú sa do väčších cievok a lymfatických ciev, lymfatické cievy sú prerušované lymfatickými uzlinami, najmohutnejšie sú lymfatické kmene, ktoré odvádzajú lymfu z častí tela a napájajú sa do krvných žíl. Kolobeh lymfy vyživuje bunky a odstraňuje z nich odpadové produkty.

Kto to všetko riadi?

Lymfatický systém je ovládaný slezinou. Chod lymfy je jednosmerný, nemá žiadnu pumpu. Zabezpečený je len činnosťou kostrového svalstva, dýchacími pohybmi a záchvevmi tepien, peristaltikou (pohybom) čriev a samotné lymfatické cievy majú hladkú svalovinu, ktorá sa jemne sťahuje.

Kde ho všade nájdeme?

Lymfatický systém je rozvetvený v celom našom tele. Veľmi zložitý lymfatický systém sa nachádza v hrubom čreve, kde milióny výbežkov na sliznici zbierajú živiny z rozloženej potravy a vracajú ich do organizmu. Na lymfatický systém je napojená aj prsná žľaza, ktorá je bohato zásobená lymfou, pretože z lymfy je vyrábané materské mlieko.

Jeho funkcia v organizme:

 • patrí medzi hlavné detoxikačné orgány,
 • lymfatickými cievami sa vyplavujú z tela toxíny, splodiny vznikajúce pri látkovej výmene medzi bunkami, prachové častice, vírusy a baktérie, ktoré sa zachytávajú v lymfatických uzlinách, kde sa vytvárajú biele krvinky (lymfocyty) následne pohlcujúce tieto cudzorodé látky,
 • tvorí imunitnú sústavu – v lymfe sa nachádzajú bunky imunity (lymfocyty a makrofágy),
 • udržuje stály objem a filtráciu krvi v organizme,
 • zabezpečuje tiež prívod živín pre bunky.

Čo spája lymfatický a imunitný systém?

V prvom rade sú to lymfocyty, patria medzi hlavné bunky imunitného systému, ktoré čistia a upravujú vnútorné prostredie tela. Prostredníctvom lymfatického systému putujú s krvi do tkaniva a opačne, k miestam kde sú potrebné na zabezpečenie imunitných reakcií. Ďalšou dôležitou súčasťou oboch systémov sú lymfatické uzliny. Sú miestom tvorby a aktivácie T-lymfocytov, ďalej tu dochádza k ich deleniu a špecializácií.
V lymfatických uzlinách prostredníctvom T-lymfocytov dochádza aj k ničeniu nádorových buniek.
Ak dôjde v niektorom mieste tela k nedostatočnému prúdeniu lymfy začnú sa hromadiť odpadové látky a dovtedy ideálny prístup obranných buniek imunity je obmedzený, pretože v lymfe žije a putuje väčšina našich obranných buniek. Výsledkom je oslabený imunitný systém.

Čo predstavuje záťaž pre lymfatický systém?

 • chrípkové vírusy, plesne, mikroorganizmy, infekcie,
 • alkohol, kofeín a cigarety,
 • vysokoproteínová strava ( hlavne u športovcov), nadmiera ovocia, cukru, mliečnych výrobkov, živočíšnej a pečenej stravy,
 • chemikálie, produkty chemického a automobilového priemyslu,
 • zbytky po očkovaní, rádioaktívne látky a ťažké kovy,
 • nedostatok pohybu, jednostranná záťaž,
 • dlhodobé pôsobenie strachu, stresu, napätia,
 • ochabnutosť svalov a podkožného tkaniva.


Poruchy činnosti lymfatického systému so sebou prinášajú:

 • pocity únavy,
 • ťažké nohy, otoky, preťaženie žilového systému,
 • zahlienený krk, stvrdnuté a opuchnuté uzliny,
 • pocit tlaku v: krku, hlave, hrudníku, panve a bruchu,
 • oslabený imunitný systém, opakujúce sa infekcie,
 • ochorenia – lymfedémy, lymfóm,
 • celulitida.

Aplikácia nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie má detoxikačný (čistiaci) efekt a ovplyvňuje intenzitu látkovej výmeny. Nízkofrekvenčné pulzové magnetické pole prechádza rovnomerne exponovaným tkanivom, to znamená každou bunkou a indukuje tu slabé elektrické prúdy. Dochádza tak ku zmenám povrchových potenciálov buniek, k zmenám priepustnosti bunkových membrán, zvýšeniu prekrvenia, okysličeniu, zásobeniu živinami a lepšiemu odvádzaniu metabolických splodín z exponovaných tkanív organizmu.
To je základný predpoklad každého ozdravného procesu, teda práve aj detoxikácie organizmu. Intenzívnejšia látková výmena, odsun a detoxikácia splodín z organizmu sú začiatkom všetkých hojivých a regeneračných pochodov. Napr. expozícia oblasti pečene prístrojom Dimap stimuluje činnosť pečene a urýchľuje a zefektívňuje detoxikáciu organizmu.

Využitie magnetoterapie na detoxikáciu organizmu:

Lokálnych efektov dosiahneme priloženímaplikátora na problémovú oblasť – sval, kĺb, chrbticu a pod. Použitím malého aplikátora dosiahneme zásluhou vyššej indukcie silnejšieho lokálneho účinku, pri použití aplikátora s väčšou aplikačnou plochou dosiahneme i napriek nižšej indukcii celotelovo väčšieho pozitívneho metabolického účinku. Tento účinok sa pozitívne prejaví pri mnohých ochoreniach a stavoch. Napríklad pri metabolických ochoreniach ako diabetes a dna, pri regenerácii tkanív po prekonaných infekciách – zápal pečene, mononukleóza, toxické poškodenie tkaniva. Ale tiež pri ekzéme a iných alergiách. Pre dobrý detoxikačný efekt je potrebný dostatočný príjem tekutín. Čistiaci efekt možno posilniť pitím magnetizovanej vody, ktorá má zvýšenú schopnosť rozpúšťať látky a odvádzať metabolity z tkanív.

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Popis:
Využíva sa analgetický efekt PMP, po ústupe bolesti protizápalový, vazodilatačný a hojivý efekt pulzneho prístroja.


Doporučené programy pre aplikácie magnetoterapie na detoxikáciu organizmu:
Na detoxikáciu organizmu aplikujeme denne na oblasť brucha a pečene frekvencie 65 – 81 Hz a použijeme úpravu vody (tzv. magnetizáciu vody) pomocou programu B.Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid.

Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne.


Dokedy aplikovať liečbu ?
Do ústupu bolestí, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie