Panel používateľa

ARTRÓZA KOLENA

ARTRÓZA KOLENA

ARTRÓZA KOLENA

Artróza kolena je dnes jedno z najčastejších ochorení kĺbov a patrí medzi najdiskutovanejšie zdravotné problémy súčasnosti. Postihuje až 12% obyvateľstva.


Čo je artróza?
Artróza je dlhotrvajúce a pomaly sa vyvíjajúce ochorenie jedného alebo viacerých kĺbov, kedy sa opotrebováva predovšetkým kĺbová chrupavka. Najčastejšie sú postihnuté kolenné a bedrové kĺby, ktoré sú aj najviac namáhané. Artróza začína zanikaním kĺbovej chrupavky, následne dochádza k zmenám aj v susedných kostiach so zničením kĺbu. Následkami je nehybnosť a bolesti kĺbu, ako aj narastajúca deformácia. Prvé zmeny sa začínajú vyskytovať medzi 20.-30. rokom života, s vekom sa postupne problémy prehlbujú.


Prečo vzniká artróza?
Pri mnohých ochoreniach nie je vždy možné určiť vyvolávajúcu príčinu, hoci inokedy je prítomná určitá situácia alebo faktor, ktoré vysvetľujú vznik ochorenia.

Na základe toho môžeme artrózu rozdeliť na:
• Primárnu alebo idiopatickú: jej pôvodná príčina je neznáma a vzniká spolupôsobením série faktorov
• Sekundárnu alebo druhotnú pri nasledujúcich okolnostiach:
• Úrazy a kostné zlomeniny, vzniknuté často mnoho rokov pred prepuknutím ochorenia.
• Vrodené ochorenia alebo poruchy vývinu ako vrodené luxácie (vykĺbenia), nerovnaká dĺžka končatín či niektoré choroby látkovej premeny.
• Kostné choroby z nadmerného ukladania vápnika do kostí, pre poruchy prekrvenia, dna, infekcie či Pagetova choroba.
• Ďalšie ochorenia ako diabetes mellitus, hypotyreóza alebo postihnutie nervových vlákien, ktoré inervujú daný kĺb.


Príčiny
Artrózu spôsobujú rôzne faktory, ale zvyčajne vzniká práve následkom preťažovania kĺbov. Touto chorobou najčastejšie trpia ľudia s nadváhou, či ťažko pracujúci. Veľkú časť pacientov tvoria aj športovci. Práve úrazy alebo drobné poranenia sú počiatočným impulzom k rozvoju choroby.


Symptómy
Typickými symptómami ochorenia sú bolesti a nehybnosť kĺbov. Bývajú citlivé na chlad, napríklad pri zmene počasia. Bolesť sa dostavuje aj pri namáhavej činnosti. Pri artróze kolena je napríklad veľmi namáhavé chodenie po schodoch hore a dole, z kopca, či po nerovnom teréne. Pri iných činnostiach sa problémy nemusia vyskytnúť (bicyklovanie). Vtedy hovoríme o tzv. štartovacej bolesti. Neskoršie sa dostaví stuhnutosť kĺbov pri začiatku pohybu, ktorá aktivitou postupne mizne. Pri zhoršovaní sa ochorenia pretrváva bolesť aj pri vlastnom pohybe a neskôr aj v kľude.

Artróza vo väčšej miere postihuje ženy ako mužov. Tie cítia bolesť oveľa intenzívnejšie a nepríjemnejšie ako muži.

Najčastejším ochorením je gonartróza – ochorenie kolenných kĺbov. Aj toto ochorenie postihuje viacej ženy ako mužov, hlavne v strednom a vyššom veku. Vyskytuje sa u ľudí s nadváhou, ale aj u tých, ktorí prekonali úraz kolenných kĺbov alebo po operácii v oblasti kolena.

Artróza je ochorenie, ktoré spôsobuje mnoho problémov, v súčasnej dobe sa stáva čoraz častejším ochorením. Vo vyššej miere postihuje ženy a spôsobuje nepríjemné bolesti. Je preto dôležité liečiť nielen samotnú artrózu, ale aj bolesť, aby sa pacient mohol vrátiť do normálneho života.

Prevetívnym prostriedkom proti vzniku tohoto ochorenia sú magnetoterapeutické bandáže a magnetoterapeutické  a ionizačné náramky prípadne hodinky s ionizačným náramkom !


LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:


Popis:
Využíva sa analgetický efekt PMP, po ústupe bolesti protizápalový, vazodilatačný a hojivý efekt pulzneho prístroja.

Doporučené programy:
Pri artróze kolena spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Vhodný aplikátor je solenoid. 

Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne.

Dokedy aplikovať liečbu ?
Do ústupu bolestí, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

 • Liečebná súprava SOLOQUA

  Liečebná súprava SOLOQUA v sebe spojuje prednosti kruhového...

  DOPRAVA ZDARMA

  1610 € s DPH

 • Liečebná súprava TRIQUASO

  Liečebný komplet TRIQUASO je kombináciou kruhového aplikátora SOLO,...

  OBĽUBENÝ VÝROBOK DOPRAVA ZDARMA

  1845 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie