Panel používateľa

NEPLODNOSŤ

Ako sa bezpečne dopracovať ku bábätku

Ako sa bezpečne dopracovať ku bábätku

Príčiny neplodnosti sa spájajú s civilizačnými vplyvmi, teda s fajčením, alkoholom, nezdravou stravou, so stresom a taktiež neustále sa zvyšujúcim a všadeprítomným kladným elektromagnetickým žiarením. Všetky tieto faktory vedú k ukladaniu jedovatých látok v organizme, ktoré narúšajú hormonálny aj imunitný systém.

Taktiež trend „materstva po štyridsiatke“ šancu na otehotnenie nezvyšuje – v tomto veku je pravdepodobnosť menej než štvrtinová. Rastie aj riziko genetických chýb. 

Neplodný pár
Oficiálne sa za neplodný pár označuje ten, ktorému sa ani po roku pravidelných nechránených stykov nedarí dieťa počať. Po tomto roku by mal pár vyhľadať lekára alebo navštíviť jedno zo šiestich centier asistovanej reprodukcie na Slovensku.
Počatie vyžaduje, aby muž disponoval veľkým množstvom zdravých a pohyblivých spermií a žena zdravým a zrelým vajíčkom. Stretnúť sa musia v správnom čase, pretože z vaječníka uvoľnené vajíčko prežíva maximálne 24 hodín, spermie o deň dlhšie.

Udržanie tehotenstva
Žena musí mať priechodné vajíčkovody, aby sa v nich mohli spermie aj vajíčko pohybovať a maternica musí byť rovnako zdravá a pružná. Na udržanie tehotenstva až do pôrodu je potrebná aj dobre uzavretá maternicová bránka alebo maternicové hrdlo. Tento pohľad na počatie ukazuje, o aké citlivé biologické pochody ide.

Párová neplodnosť
Neplodnosť postihuje obe pohlavia rovnakým dielom a vždy sa týka páru, takže lekárske vyšetrenia podstupujú obaja partneri.
Lekár najprv vyšetruje muža, pretože toto vyšetrenie je rýchlejšie a jednoduchšie. Muž odovzdá spermie na vyšetrenie po päťdňovej sexuálnej prestávke a jeho spermie sa hodnotia podľa počtu, pohyblivosti a tvaru.
Mužskú neplodnosť spôsobujú hodnoty pod päť miliónov spermií v jednom mililitri ejakulátu. Muž pri tomto vyšetrení nepodstupuje žiadny náročný zákrok, o to väčšia je však niekedy jeho psychologická bariéra. Pre mnoho mužov je vyšetrenie ejakulátu nepríjemnou skúškou ich sebavedomia, ich mužnosti.


Problémy na strane muža - Kvalita spermií
Ak vynecháme erektilnú disfunkciu potrebnú na klasické oplodnenie, najväčším problémom muža je kvalita spermií, ktorá vďaka rôznym faktorom ( zvýšenie teploty v semenníkoch v dôsledku nosenia nevhodného oblečenia, či sedavý spôsob života, kladné elektromagnetické žiarenie – mobil, televízna obrazovka, či monitor...) klesla za posledné desiatky rokov tak, že v roku 1960 sa za zdravý považoval ejakulát, ktorý obsahoval štyridsať miliónov spermií na mililiter, v roku 2000 znížila WHO túto normu na polovicu, teda na len dvadsať miliónov spermií v mililitri.


Problémy na strane ženy
Ak je výsledkom vyšetrení muža normálny nález a k dispozícii sú zdravé spermie, pristúpi sa k vyšetreniu ženy. Spočíva v určení hladiny hormónov, v zistení, či je v poriadku dozrievanie jej vajíčok, či ovulácia prebieha správne a skontroluje sa i priechodnosť vajíčkovodov.
Hľadajú sa odchýlky v: tvare maternicovej dutiny, vývojové poškodenia či zrasty, infekcie maternice.
Ďalšou komplikáciou je endometrióza, výskyt maternicovej sliznice inde ako v maternicovej svalovine, často vo vajíčkovodoch alebo v malej panve.
Problém môžu spôsobovať aj zápaly alebo anatomické poruchy maternicového hrdla.
Objavuje sa aj imunologický konflikt ( podľa nezávislých zdrojov k nemu prispieva i očkovanie) , keď sa v hliene maternicového hrdla nachádzajú protilátky proti spermiám, zjednodušene povedané, keď je žena na spermie alergická.

Liečba prostredníctvom magnetoterapeutického prístroja DIMAP:

Najjednoduchšiu, ale najdôležitejšiu úlohu pri použití magnetoterapie zohráva pulzný magnetoterapeutický prístroj, ktorý rieši u ženy najrôznejšie príčiny neplodnosti ako zápaly vaječníkov, zrasty na vajcovodoch, nepravidelnú menštruáciu, malú maternicu alebo jej zníženú pohyblivosť, či elasticitu, zrasty a opuchy v malej panve. Magnetoterapia sa postupným zvyšovaním početnosti či dĺžky aplikácie aplikuje až do normalizácie menštruácie, zväčšenia maternice, lepšieho prekrvenia malej panvy. Taktiež vymiznú zápaly a patogénne choroby, ktoré vyvolávajú mikroorganizmy z gynekologického traktu.

U mužov sa magnetoterapiou zlepšuje činnosť semenníkov, je kvalitnejšie prekrvenie pohlavného údu a čo je veľmi priaznivé - zlepšuje sa pohyblivosť spermií!

 

Popis:
Využíva sa veľmi účinne vazodilatačný efekt pulzného magnetického poľa (PMP). Keďže pulzné magnetické pole rozširuje cievy a vajíčkovody, dochádza tak k lepšiemu prekrveniu oblasti panvy a lepšiemu zásobeniu kyslíkom. Pôsobením magnetotarapie sa zlepšuje schopnosť udržať v sliznici maternice vajíčko.
Štatistiky vykazujú, že po samostatnej liečbe magnetoterapiou otehotnelo až 25% žien.

 

Doporučený počet denných expozícií:
1-3 krát denne po 10 – 15 minút s postupným zvyšovaním.


Dokedy aplikovať liečbu?
Podľa potreby. Používať taktiež preventívne (1 krát denne).

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !
 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie