Panel používateľa

ISCHIAS

Ischias (akútny stav)

Ischias (akútny stav)

Charakteristika akútneho ischiasu:

Ide o útlak pletenca sedacieho nervu v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou.

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase:
Pri akútnom ischiase je cieľom aplikácie uľaviť od bolesti a umožniť narovnanie nefyziologického postavenia stavcov, odstrániť útlak nervových koreňov a tlmiť a hojiť prípadnú zápalovú príčinu. Program aplikujeme opakovane aj niekoľko hodín denne až do pocitu úľavy od ischiasu.

Využitie aplikácie magnetoterapie pri akútnom ischiase:
Pri ischiase môžu byť prvým signálom občasné bolesti v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice a ako také môžu predchádzať akútnemu poškodeniu medzistavcových platničiek a vypudeniu jej jadierka do chrbticového kanála s následným útlakom koreňa ischiadického nervu najčastejšie v prechode bedrovej a krížovej chrbtice (L – S1).
Pri lumboischiadickom syndróme (seknutie v krížoch, úsad, ischias, lumbago) ide o útlak koreňových nervov v oblasti bedrovej a krížovej chrbtice s vystreľovaním do dolnej končatiny s výraznou akútnou bolesťou a obmedzenou pohyblivosťou. Často ischias vzniká po prechladnutí a zápale nervu (neuritis ischiadica) a po fyzickej záťaži pri nefyziologickej polohe. Príčinou ischiasu je najčastejšie prudký pohyb, zdvíhanie bremena v nefyziologickej polohe a pod. Pri ischiase dochádza k bolestivým kontraktúram hlbokých svalov okolo chrbtice. Projekcia bolesti pri lumboischiadickom syndróme sa líši podľa lokalizácie vybočenia. Pri vybočení platničky medzi stavcami L3 – L4 vedie bolesť po prednej strane nohy, pri postihnutí medzi stavcami L4 – L5 sú popisované bolesti na boku nohy – lampasová projekcia a pri vybočení platničky L5 – S1 bolesť vychádza zo stavca cez zadnú časť nohy do päty.

Aplikácia magnetoterapie pri akútnom ischiase:
Pri akútnom ischiase sú aplikácie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie vhodné, ako pri zápale nervu, tak pri mechanickej príčine a možno ich kombinovať s ďalšou medikamentóznou liečbou. Významne pozitívne sa prejaví analgetický efekt pri ischiase a tiež spazmolytický, protiopuchový a protizápalový účinok magnetoterapie. Zlepšená mikrocirkulácia v exponovanej oblasti zlepšuje distribúciu a účinok podávaných liekov.

Doporučené programy:

Pri ischiase spočiatku prednostne tlmíme bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz, aplikujeme denne a po útlme bolesti kombinujeme s programami regeneračnými 25-50 Hz. Programy 4 a 5. Doporučovaný je plochý aplikátor.


Doporučený počet denných expozícií:

Minimálne 3-5 krát denne.


Dokedy aplikovať liečbu ?

Do ústupu bolestí, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

 • Liečebná súprava PRIMUS Q

  Liečebná súprava PRIMUS Q obsahuje jeden malý plochý aplikátor...

  DOPRAVA ZDARMA

  1354 € s DPH

 • Liečebná súprava PRIMUS R

  Liečebná súprava PRIMUS R obsahuje široký chrbtový aplikátor RIANO....

  DOPRAVA ZDARMA

  1432 € s DPH

 • Liečebná súprava QUADRIAN

  Magnetoterapeutická súprava QUADRIAN sa skladá z širokého...

  DOPRAVA ZDARMA

  1590 € s DPH

 • Liečebná súprava RISO

  Súprava pre pulznú magnetoterapiu RISO sa skladá z veľkého...

  OSVEDČENÝ MODEL DOPRAVA ZDARMA

  1688 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie