Panel používateľa

ISCHEMICKÁ CHOROBA HORNÝCH KONČATÍN

Ischemická choroba horných končatín (ischémia)

Ischemická choroba horných končatín (ischémia)

Ischemická choroba horných končatín je oveľa menej častá ako postihnutie dolných končatín. Proximálny typ ischemickej choroby horných končatín je najčastejšie podmienený aterosklerózou. Častejšou formou je distálny typ (Raynaudov fenomén – lokálna vasoneuróza). Ďalším prejavom zlého prekrvenia sú záchvaty cievnych kŕčov, spôsobené ochorením ramenného pletenca, pri ochorení periférnych ciev a iných stavoch, kedy poruchy prekrvenia horných končatín môžu signalizovať iné závažné ochorenia.

Charakteristika ischemickej choroby končatín:

Poškodením ciev končatín (aterosklerotické zmeny a iné príčiny) dochádza k nedostatočnému prívodu kyslíka a živín do pracujúcich svalov a tkanív (tzv. Ischemická choroba končatín). Výsledkom je celý rad trofických zmien, ktoré môžu vyústiť amputáciou končatiny. Program s vazodilatačným, hojivým a stimulačným efektom je určený na prevenciu u rizikových pacientov a ako súčasť komplexnej liečby pri všetkých ischemických chorobách (ischémií).

Pri ischemickej chorobe končatín je najčastejšou príčinou uzáveru alebo zúženia tepien dolných končatín ateroskleróza (kôrnatenie tepien), trombus (krvná zrazenina), Bürgerova choroba a vazokonštrikcia tepien v dôsledku poškodenia vegetatívnych nervov, ktoré regulujú cievny priesvit. Hlavným rizikovým faktorom vzniku ischemickej choroby dolných končatín je fajčenie, nedostatok pohybu, vyšší vek, psychické stresy, obezita, hypercholesterolémia, hypertenzia, diabetes a.i. Stav vyžaduje odborné cievne vyšetrenie a včasné začatie liečby podľa štádia a lokalizácie ischemickej choroby dolných končatín (ischémia dolných končatín) od eliminácie rizikových faktorov, zmeny pohybového režimu, vazodilatačnú a antikoagulačnú liečbu, až po chirurgickú intervenciu.

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri ischemickej chorobe dolných i horných končatín (ischémii):
Pri ischemickej chorobe končatín dilatuje nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia drobné kapiláry a prekapiláry a výrazne zlepšuje prietok okysličenej krvi celým riečiskom a tkanivami. Tým vytvára lepšie podmienky na normálnu funkciu a hojenie týchto tkanív.Využitie magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín (ischémii)

Aplikácia magnetoterapie pri ischemickej chorobe končatín (ischémii)
Pri ischemickej chorobe končatín dopĺňa nízkofrekvenčná pulzná magnetoterapia komplexnú liečbu svojím výrazným vazodilatačným efektom na prekapiláry a kapiláry, stimuluje mikrocirkuláciu okysličenej krvi a živín v exponovanom tkanive a vytvára tak lokálne lepšie metabolické podmienky. Pri ischemickej chorobe končatín aplikujeme vazodilatačné a stimulačné hojivé frekvencie na postihnutú oblasť končatín 2-3x denne plochým aplikátorom alebo solenoidom a snažíme sa exponovať oblasť prívodných ciev na danú lokalitu ďalším aplikátorom. Napr. pri horných končatinách oblasť celého ramenného pletenca špeciálnym aplikátorom na rameno.

Vhodný aplikátor je solenoid a plochý aplikátor.

Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne.

Dokedy aplikovať liečbu ?
Do zlepšenia prekrvenia, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

 

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

 • Liečebná súprava SOLOQUA

  Liečebná súprava SOLOQUA v sebe spojuje prednosti kruhového...

  DOPRAVA ZDARMA

  1610 € s DPH

 • Liečebná súprava TRIQUASO

  Liečebný komplet TRIQUASO je kombináciou kruhového aplikátora SOLO,...

  OBĽUBENÝ VÝROBOK DOPRAVA ZDARMA

  1845 € s DPH

 • Liečebná súprava QUADRIAN

  Magnetoterapeutická súprava QUADRIAN sa skladá z širokého...

  DOPRAVA ZDARMA

  1590 € s DPH

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie