Panel používateľa

ARTRITÍDY KĹBOV

ARTRITÍDY KĹBOV

ARTRITÍDY KĹBOV

Charakteristika artritídy kĺbov:

Program je upravený k cieleným aplikáciám pri kĺbových zápaloch. Kombináciou protibolestivých a vazodilatačných frekvencií dosahuje zlepšenie prísunu okysličenej krvi, živín a odvádzanie metabolitov zo zápalom postihnutých tkanív a vytvára tak lepšie podmienky na hojenie artritídy kĺbov a regeneráciu pri súčasnom útlme bolesti.

Cieľ aplikácie magnetoterapie pri artritíde kĺbov:
Pri artritíde kĺbov je cieľom aplikácie magnetoterapie tlmiť zápalové prejavy, opuch, mierniť bolesť a zlepšiť hybnosť postihnutých kĺbov.

Popis artritídy kĺbov:
Artritídy kĺbov sú zápalové kĺbové ochorenia rôzneho pôvodu s výraznou imunitnou zložkou (reumatoidná artritída), ale tiež artritídy pri ďalších ochoreniach ako dna, lupienka a pod.

K najčastejším artritidám postihujúcich kĺby patrí reumatoidná artritída, Bechterevova choroba a psoriatická artritída. Presná príčina choroby nie je známa, ale hlavným škodlivým mechanizmom je neinfekčný chronický vnútrokĺbový zápal – autoimunitný proces, keď imunitný systém napáda a ničí vlastné tkanivá. Prejavuje sa ako opuch, horúčava, citlivosť na dotyk, bolestivosť a znížená funkčnosť. Zápal po nejakej dobe vyústi v deštrukciu a deformáciu kĺbu.

Reumatoidná artritída (polyarthritis progressiva, reuma) je celkové chronické zápalové ochorenie spojivového tkaniva, ktoré je charakterizované zápalom kĺbových štruktúr, vznikom granulačného tkaniva, devastáciou chrupavky, uvoľňovaním väzov, príp. jazvením. V ťažších prípadoch reumatoidnej artritídy môžu vzniknúť patologické zmeny aj na ďalších orgánoch. Choroba postihuje častejšie ženy v strednom veku.

Ochorenie sa prejavuje bolestivosťou, pocitom rannej stuhnutosti, opuchom drobných kĺbov rúk, príp. i kĺbov iných. Najčastejšie sú zápalovo postihnuté drobné kĺby ruky, zápästia a členkový kĺb, ale aj bedrá a kolená.

Terapeuticky je dôležitá úprava životného prostredia a životosprávy, rehabilitácia, kúpeľná liečba a lieky s účinkami protizápalovými a analgetickými. Liečba spomaľuje celkovú progresiu ochorenia.

Využitie magnetoterapie pri artritíde kĺbov
Artritída kĺbov je na využitie nízkofrekvenčnej pulznej magnetoterapie Dimap jedna zo základných indikácií. Prínosom je jej analgetický, protiopuchový, protizápalový a hojivý efekt. Magnetoterapia pomáha pri chronických postihnutiach zlepšovať hybnosť a spomaľovať ďalšie poškodzovanie kĺbov a prináša celkovú úľavu od bolesti.

Aplikácia magnetoterapie pri artritíde kĺbov
Pri artritíde kĺbov aplikujme 2-3x denne a využívame solenoid a skladací plochý aplikátor na veľké kĺby a prípadne malý diskový aplikátor na drobné kĺby.

 

LIEČBA PULZNÝM MAGNETOTERAPEUTICKÝM PRÍSTROJOM DIMAP:

Popis:
Využíva sa analgetický efekt PMP, po ústupe bolesti protizápalový, vazodilatačný a hojivý efekt pulzneho prístroja.


Doporučené programy:
Pri artritíde tlmíme spočiatku prednostne bolesti nízkymi frekvenciami 4-6 Hz a po útlme kombinujeme s programami regeneračnými 25 – 50 Hz. Vhodný aplikátor vyberáme podľa lokalizácie postihnutia. Najčastejšie solenoid na malé kĺby a veľký plochý alebo lôžkový aplikátor na chrbticu.


Doporučený počet denných expozícií:
2-3 krát denne.
Dokedy aplikovať liečbu ?
Do ústupu bolestí, potom preventívne 1-2 aplikácie denne.

 

Pre získanie ďalších informácií môžete využiť napríklad RÝCHLY KONTAKT v spodnej časti stránky, alebo SKYPE magnetoterapia.sk !

DOPORUČOVANÉ LIEČEBNÉ A PREVENTIVNO-LIEČEBNÉ PRODUKTY:

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie