Panel používateľa

Elektroliečba

liečba budúcnosti

Je vlastne elektroterapia, ktorá je súčasťou fyziatrie, a využíva sa na liečbu, diagnostiku a prevenciu. Rôzne formy elektrickej energie, a to jednosmerných prúdov, rozlične tvarovaných impulzov, striedavých prúdov s nízkou, alebo strednou frekvenciou, vysokofrekvenčného elektromagnetického poľa, vysokofrekvenčného prúdu, ako aj pulzné magnetické pole.

Význam elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť, látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Indikácie: Vertebrogénne bolestivé syndrómy, neuralgie, polyneuritídy, slabé obrny, stavy zvýšenia, alebo zníženia dráždivosti motorických nervov, degeneratívne a chronické zápalové ochorenia pohybovo podporného systému, predovšetkým pri postihnutí malých kĺbov rúk a nôh, pri svalovom reumatizme a ostatných foriem mimo kĺbového reumatizmu, poúrazové stavy, vazoneurózy. Zlepšuje výživu a obranyschopnosť organizmu, urýchľuje regeneračné deje v organizme, má analgetický účinok i bez chémie a bez nežiaducich účinkov.

Kontraindikácie: Všetky akútne ochorenia s teplotou, pokročilé stavy chorôb srdcovocievneho systému s nebezpečenstvom srdcového zlyhania. Choroby, pri ktorých je pacient ohrozený embóliou, väčšie defekty kože po úrazoch, poruchy citlivosti.

ULTRAZVUK

ULTRAZVUK

Ultrazvuk - hĺbková mikromasáž tkaniva, zlepšuje napätie svalstva, krvný obeh, metabolizmus, terapia sa vykonáva pomocou ultrazvukovej hlavice.

Výrobky pre ULTRAZVUK - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

INTERFERENČNÉ PRÚDY

INTERFERENČNÉ PRÚDY

Interferenčné prúdy -predstavujú impulzné dvojpólové alebo štvorpólové prúdy, ktoré majú tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivo, zlepšujú vstrebávanie a formujú svalstvo. Terapia sa vykonáva pomocou dvoch, alebo štyroch elektród, alebo prísaviek na postihnutú časť tkaniva.

Výrobky pre VAKUOVÚ TERAPIU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

DIA-DYNAMICKÉ PRÚDY

DIA-DYNAMICKÉ PRÚDY

Diadynamické prúdy - predstavujú zlúčenie galvanického, harmonicky tvarovaného impulzného prúdu. Majú prekrvujúci a analgetický účinok. Terapia sa vykonáva pomocou 2 elektród priložených na postihnuté tkanivo    

Výrobky pre ELEKTROLIEČBU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku. 

T.E.N.S.

T.E.N.S.

Transkutánna Elektrická Elektro Neuro Stimulácia využíva princíp, že vedenie bolestivých vzruchov a vnímanie bolesti je možné zmierniť až potlačiť dráždením nervov na rôznych úrovniach nervového systému. Použité impulzy sa líšia svojim tvarom (symetricky či asymetricky bifázické, bifázické alternujúce), sú veľmi krátke (0,01 – 0,75 ms). Aplikujú sa ako TENS kontinuálne, či TENS-burst v salvách alebo TENS-surge vo vlnách. Indikované sú predovšetkým stavy vyžadujúce zníženie bolesti (ochorenie chrbtice, bolesti hlavy, poúrazové bolesti a mnoho ďalších). Správnym použitím dokáže rozcvičiť i značme atrofované svalstvo bez toho aby musel pacient zísť z postele.

Výrobky pre TENS - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

LASEROVA TERAPIA

LASEROVA TERAPIA

Laser - pôsobí na všetky tkanivá, lieči mnohé defekty pokožky, uvoľňuje a prekrvuje tkanivo, má protireumatický, analgetický a protizápalový účinok, zmenšuje výrastky na chrbtici a končatinách. Terapia sa vykonáva pomocou laserovej bodovej hlavice.

Výrobky pre LASEROVÚ TERAPIU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

VÝROBKY VYUŽÍVAJÚCE ELEKTROTERAPIU

Zobraziť:

Prihlásenie