Elektroliečba

Elektroliečba - liečba budúcnosti

Elektroliečba - liečba budúcnosti

Čo je elektroliečba?

Elektroterapia (elektroterapia) je oblasť fyzioterapie zahŕňajúca liečbu chorôb nervovosvalového systému pomocou prúdov rôznych vĺn, rôznej frekvencie a intenzity, modulovaných amplitúdou aj frekvenciou. Používa sa ako v medicíne a rehabilitácii pacientov, tak aj ako doplnok k iným formám fyzikálnej terapie. Cieľom ošetrení je liečiť bolesť, zvýšiť prekrvenie tkanív a stimulovať ich k urýchleniu regenerácie. Elektroliečba tiež podporuje vstrebávanie opuchov a výronov v kĺboch ​​vznikajúcich pri úrazoch a preťaženiach. Rozsah možností, ktoré ponúka elektroliečba, umožňuje dosiahnuť široké spektrum liečebných účinkov.

Existuje mnoho tvarov vĺn, ktoré majú priaznivé účinky na tkanivá: pulzné prúdy TENS, pulzné prúdy SP-TENS, interferenčný prúd (Nemeca), galvanické pokovovanie, ionoferéza, mikroprúdy, EMS prúd, tonolýza, Trabertov prúd, diadynamický prúd (Bernard), Kotzov prúd ( ruská stimulácia), trojuholníkové a pravouhlé impulzné prúdy a unipolárne vlnité prúdy. Ich použitie sa volí na základe cieľa terapie pacienta a jeho individuálnej citlivosti na podnety. Jednotlivé metódy sa od seba líšia v závislosti od tvaru impulzu, jeho trvania, amplitúdy, premennej alebo konštantnej frekvencie a jeho hodnoty. Pre použité ošetrenia sa volí aj počet elektród, ich veľkosť a spôsob toku prúdu v závislosti od ich umiestnenia. Elektroliečbaje obzvlášť cenený pre bezpečnosť liečby a účinnosť pri liečbe bolesti.


Ako pacientom pomáha elektroliečba?

Elektrický prúd používaný vo fyzikálnej terapii ovplyvňuje elektrofyziologické procesy prebiehajúce v bunkách tela. Najžiadanejšie terapeutické účinky sú: stimulácia nervov a svalov, urýchlenie regenerácie tkanív, svalová relaxácia, úľava od bolesti, liečba zápalov a regenerácia tkanív. Z tohto dôvodu sa používa ako pri športových úrazoch a pomliaždeninách, tak aj pri liečbe ochorení nervovosvalového systému (degeneratívne ochorenia, neuralgia, artróza či zápaly nervových pletení).

Elektroliečba je tiež neoddeliteľnou súčasťou rehabilitácie telesne postihnutých ľudí.


Aplikácia elektroliečby.
Aké choroby lieči elektroliečba?

Množstvo aplikácií elektroliečby a jej pozitívny vplyv na organizmus umožňuje dosiahnuť pozitívne liečebné účinky pri mnohých ochoreniach a neduhoch. Elektroliečba rozšírením ciev a zlepšením krvného obehu zlepšuje výživu tkanív a ich schopnosť regenerácie. Zvyšujú tiež komfort ľudí trpiacich chronickými ochoreniami a podporujú rehabilitáciu pacientov s poškodením pohybového aparátu.

Elektroliečba pôsobí protizápalovo a analgeticky, napr. prostredníctvom uvoľňovania endorfínov, trofických a tonických účinkov a aktivácie mechanizmu ovládacej brány Wall a Melzack.


Elektroliečba podporuje liečebné
a rehabilitačné procesy pri nasledujúcich ochoreniach:

Choroby pohybového aparátu - artróza, degeneratívne ochorenia, reumatické ochorenia a diskopatie, bolesti chrbta, osteoporóza, zápaly kĺbov a periartikulárnych tkanív;
Choroby nervového systému - ischias, brachialgia, chronické zápaly nervových pletení a nervových koreňov, neuralgia, zápal periférnych nervov, neuralgia, podráždenie nervových koreňov
Choroby tkanív a patologické stavy - jazvy a kontraktúry, hojenie rán a vredov, resorpcia exsudátov, hematómov a edémov;
Úrazy a úrazy – zlomeniny, svalové poranenia, bolesti spojené s úrazmi;
Slabosť a narušenie svalovej práce - zníženie svalového tonusu, elektrostimulácia denervovaných svalov, stimulácia atrofujúcich svalov, rehabilitácia spastických svalových obrn, liečba zvýšeného svalového tonusu, nárast svalovej hmoty a sily.

Význam elektroliečby spočíva v tom, že svojimi prostriedkami ovplyvňuje dráždivosť, látkovú premenu v tkanivách alebo priamo funkciu orgánov a celého tela.

Indikácie: Vertebrogénne bolestivé syndrómy, neuralgie, polyneuritídy, slabé obrny, stavy zvýšenia, alebo zníženia dráždivosti motorických nervov, degeneratívne a chronické zápalové ochorenia pohybovo podporného systému, predovšetkým pri postihnutí malých kĺbov rúk a nôh, pri svalovom reumatizme a ostatných foriem mimo kĺbového reumatizmu, poúrazové stavy, vazoneurózy. Zlepšuje výživu a obranyschopnosť organizmu, urýchľuje regeneračné deje v organizme, má analgetický účinok i bez chémie a bez nežiaducich účinkov.

Kontraindikácie: Všetky akútne ochorenia s teplotou, pokročilé stavy chorôb srdcovocievneho systému s nebezpečenstvom srdcového zlyhania. Choroby, pri ktorých je pacient ohrozený embóliou, väčšie defekty kože po úrazoch, poruchy citlivosti.

ULTRAZVUK

ULTRAZVUK

Prístroje Astar z našej ponuky umožnujú kombináciu elektroliečby s ultrazvukom!

Ultrazvuk - hĺbková mikromasáž tkaniva, zlepšuje napätie svalstva, krvný obeh, metabolizmus, terapia sa vykonáva pomocou ultrazvukovej hlavice.

Výrobky pre ULTRAZVUK - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

INTERFERENČNÉ PRÚDY

INTERFERENČNÉ PRÚDY

Interferenčné prúdy -predstavujú impulzné dvojpólové alebo štvorpólové prúdy, ktoré majú tonizačný a analgetický účinok, prekrvujú tkanivo, zlepšujú vstrebávanie a formujú svalstvo. Terapia sa vykonáva pomocou dvoch, alebo štyroch elektród, alebo prísaviek na postihnutú časť tkaniva.

Výrobky pre VAKUOVÚ TERAPIU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

DIA-DYNAMICKÉ PRÚDY

DIA-DYNAMICKÉ PRÚDY

Diadynamické prúdy - predstavujú zlúčenie galvanického, harmonicky tvarovaného impulzného prúdu. Majú prekrvujúci a analgetický účinok. Terapia sa vykonáva pomocou 2 elektród priložených na postihnuté tkanivo    

Výrobky pre ELEKTROLIEČBU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku. 

T.E.N.S.

T.E.N.S.

Transkutánna Elektrická Elektro Neuro Stimulácia využíva princíp, že vedenie bolestivých vzruchov a vnímanie bolesti je možné zmierniť až potlačiť dráždením nervov na rôznych úrovniach nervového systému. Použité impulzy sa líšia svojim tvarom (symetricky či asymetricky bifázické, bifázické alternujúce), sú veľmi krátke (0,01 – 0,75 ms). Aplikujú sa ako TENS kontinuálne, či TENS-burst v salvách alebo TENS-surge vo vlnách. Indikované sú predovšetkým stavy vyžadujúce zníženie bolesti (ochorenie chrbtice, bolesti hlavy, poúrazové bolesti a mnoho ďalších). Správnym použitím dokáže rozcvičiť i značme atrofované svalstvo bez toho aby musel pacient zísť z postele.

Výrobky pre TENS - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

LASEROVA TERAPIA

LASEROVA TERAPIA

Laser - pôsobí na všetky tkanivá, lieči mnohé defekty pokožky, uvoľňuje a prekrvuje tkanivo, má protireumatický, analgetický a protizápalový účinok, zmenšuje výrastky na chrbtici a končatinách. Terapia sa vykonáva pomocou laserovej bodovej hlavice.

Výrobky pre LASEROVÚ TERAPIU - kliknutím budete presmerovaní na konktretnu stránku.

VÝROBKY VYUŽÍVAJÚCE ELEKTROTERAPIU

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie