Panel používateľa

Terapeutický lasér

Lasérová terapia

Lasérová terapia

Liečba terapeutickým lasérom je veľmi účinná metóda liečebnej svetelnej terapie s efektívnym prienikom do tkanív s predovšetkým biostimulačným a regeneračným účinkom s využitím bodového laséru, alebo laserovej sprchy k účinnejšiemu pokrytie liečenej plochy. Celkovo ideálny v rehabilitačnej a športovej medicíne.

Laséroterapia možno s dobrým efektom využiť na liečbu:

  • pohybového systému:

artritída, artróza, bolesti a opuchy kĺbov, dna, pätnej ostroha, ochorenia jabĺčka, zápaly tiažových vačkov a šliach, bolesti Achilovej šľachy, pomliaždenie svalov, kĺbov, tenisový lakeť a iné epikondylitída, syndróm karpálneho tunela, Dupuytrenová kontraktúra a ďalšie

 

  • pri neurologických ochoreniach:

periférne parézy, obrna lícneho nervu, migréna, bolesti hlavy, hučanie v ušiach (Tinnitus) a ďalšie

 

  • pri kožných problémoch: strie (pajazvičky), akné, jazvy, hojenie, stavy po popáleninách, preležaniny, vredy predkolenia a ďalšie

 

  • pri alopécií čo je vypadávanie a rednutie vlasov (muži i ženy)


Účinky laseru (bodový lasér / laserová sprcha) sú:

  • biostimulačný efekt - spočívajúci v urýchlení hojenia jazvy po úraze alebo operácii, v tvorbe kvalitnejšie jazvy, odolnejšej, ale zároveň menšej, bráni vzniku keloidnej jazvy, s výhodou sa začína užívať tiež pri liečbe rozsiahlych popálenín, a to aj u detí
  • analgetický účinok , napr. pri použití liečby pätovej ostrohy, tenisoveho lakťa, bolestivých kĺbov pri degeneratívnych zmenách, po operáciách, úrazoch, na zmiernenie bolestí v oblasti šije a chrbtice, pri chronických poruchách pohybového aparátu, dovoľuje tak zníženie dávok analgetík
  • protizápalový účinok , spojený s baktericídnym a viricidním účinkom, umocňujúce tak rýchlejšie a nekomplikované hojenie súčasne s tvorbou esteticky pekné jazvy
  • stimulácia kolagénu a urýchlenie hojenia
  • zvýšená vaskularizácia tkaniva, zlepšenie prívodu kyslíka a živín a odplavenie nahromadených škodlivín
  • urýchlenie regenerácie ciev, lymfatických ciest a dozrievania epitelu 
  • je mu pripisovaná stimulácia tvorby beta - endorfínov - hormónov proti bolesti a dobrej nálady

Laserový lúč je schopný preniknúť do hĺbky až 10 cm a tým ovplyvňovať aj tkanivové štruktúry, ktoré sú uložené hlboko pod kožou. Metóda je bez výnimky úplne bezpečná, nemôže poškodiť žiadnu tkanivo. Laser má biostimulačný, analgetický a protizápalový účinok.

Výrobky z našej ponuky ponúkjú vyber medzi červených, infračervených a kombinovaných sond a laserových spŕch.

Laserové sondy sú vhodné na ošetrenie menších plôch, zatiaľ čo laserové sprchy sú určené na liečbu väčšej oblasti.

Infračervené aplikátory s vlnovou dĺžkou 830 nm generujú laserový lúč, ktorý preniká hlbšie do tkaniva.

Červené aplikátory s vlnovou dĺžkou 685 nm sa používajú na liečbu povrchových oblastí, ako sú rany, jazvy a hematómy.

 

ŠPECIFICKÉ LIEČBY A TERAPIE

Liečba tinnitusu

Liečba tinnitusu

Každá forma tinnitusu je odlišná.
Osoby ktoré trpia na tinitus (zvonenie v ušiach), často strácajú chuť do života a nádej na zlepšenie.

Existujú dva typy tinnitusu:
• subjektívny tinnitus, je taký ktorý človek vníma bez možnosti jeho objektívneho zachytenia a má pôvod v sluchovom analyzátore, alebo v centrálnom nervovom systéme. To znamená, že keby sa človeku, ktorý má hučanie v ušiach priložil na ucho najcitlivejší mikrofón s reproduktorom, nezachytil by sa žiadny zvuk. Vyskytuje sa v prevažnej väčšine prípadov.

• objektívny tinnitus, ktorý sa dá mikrofónom zachytiť, tento sa však vyskytuje veľmi výnimočne. Sú to zvuky zo zmenených alebo porušených ciev, svalov, ktoré obyčajne môže počuť aj iný človek bez použitia zvukovej techniky

Tinnitus nie je choroba, ale príznak, to znamená, že je sprievodným javom pri určitých chorobách, ale v prevažnej väčšine prípadov je jeho pôvod a príčina neznáma.
Niektoré choroby môžu mať príčinu so vznikom subjektívneho tinnitusu ako napr. choroby vonkajšieho, stredného a vnútorného ucha, sluchového nervu, pri poškodeniach centrálneho nervového systému. Taktiež príčinou môže byť aj nadmerné množstvo ušného mazu, zápaly a nádorové procesy v oblasti stredného ucha, porucha funkcie Eustachovej trubice, Menierova choroba, alebo aj úrazy v oblasti spánkovej kosti. Medzi ďalšie príčiny vzniku subjektívneho tinnitusu môžu byť poruchy krčnej chrbtice, pretože sa nedostatočne prekrvuje vnútorné ucho.
Naším cieľom je poskytovať čo najlepší obraz o možnostiach liečby tinnitu a podobných ochorení vnútorného ucha, ako čiastočná hluchota kvôli hučaniu v ušiach, ušný tlak, závraty (Menierov syndróm), a poruchách sluchu.

Podľa nedávnej štúdie, takmer štvrtina obyvateľov mala aspoň jednu epizódu "tinnitus". Takmer 10% z týchto obyvateľov počuje zvuky v ušiach neustále po dobu 5 minút alebo viac. V 3% prípadov možno hovoriť o chronickom tinnite. Čím skôr sa začne liečba, tým sú možnosti vyliečenia väčšie.

Najdôležitejšia informácia je, že v 99% prípadov tinnitusu je neškodných, možno ich považovať za prírodné riziká moderného života alebo časti procesu starnutia. Ak chcete mať istotu o pôvode tinnitu je potrebné kontaktovať otorinolaryngológa. Ak je diagnóza, že je tinnitus mierny (benígny), farmakologické alebo chirurgické ošetrenie nebude mať takmer žiadny vplyv. Ale netreba strácať nádej, neustále hľadáme nové a nové možnosti liečby.

Vo fáze 1 je potrebné určiť, v akom štádiu je váš tinnitus. Vo fáze 2, získať prehľad o najvhodnejších terapeutických možnostiach.

V ktorej fáze je váš tinnitus?
Ako dlho ste mali pískanie v uchu?
• menej ako 1 minútu, aspoň raz týždenne
To môže byť varovanie. Všeobecné príčiny, že sú často stres, svalové napätie a nedostatok spánku. Najdôležitejšou vecou čo urobiť v tejto situácii je , aby ste sa nedostali do stavu paniky. To môže často viesť k zhoršeniu stavu. Preto v súčasnej dobe, je potrebné analyzovať vašu každodennú rutinu a pokúsiť sa znížiť stresové faktory a uvoľniť svalové napätie. Odporúčaná denná meditácia.

• menej ako 1 hodinu, aspoň raz týždenne
Konkrétne príčiny môžu byť hluk, trauma (výstrely, hlasitá hudba), predchádzajúce choroby alebo abnormálny krvný tlak. Posledná šanca na liečbu tinnitu pri malých nákladoch. V tomto okamihu človek musí konať okamžite. Menej stresu, dostatok spánku, relaxácia, dostatok pitnej vody, nájdenie rovnováhy (práca, rodina, voľný čas, šport). Denne 30-minútová zvuková terapia. Okamžite je potrebné prijať opatrenia, ako je ošetrenie laserom.

• viac ako 1 hodinu, aspoň raz týždenne
V tejto fáze sa odporúča vykonať okamžite celkovú liečbu. Ako náhle nastáva chronické hučanie v ušiach, znižujú sa šance na jeho vyliečenie. Ošetrenie laserom a meditačná terapia by mali byť vykonávané súčasne. Pri poruchách spánku, mala by byť liečba rozšírená aj o spánkovú terapiu.

• konštantný, už dlhšie ako jeden rok
Je možné hovoriť už o chronickom tinite. Už ste stratili chuť do života a nádej na uzdravenie. Možnosť 100% vyliečenia v tejto fáze je menej pravdepodobná, a však nie je nemožná. Existujú príležitosti na zníženie hučania v ušiach, napríklad ošetrenie laserom. K dispozícii sú aj nové, perspektívne metódy, najmä pre zlepšenie kvality života, ako sú meditačná terapia, spánková terapia.

POLARIS II. je na slovensku registrovaný ŠUKL pod reg. číslom: P 90438 do databázy zdravotných pomôcok ako TinniTool ProfiLaser je najnovšia generácia soft laseroov na liečbu tinnitu a ďalších ochorení vnútorného ucha ako napr. hluchota kvôli hučaniu v ušiach, ušný tlak, závraty (Ménière choroba, vertigo), akútna strata sluchu atď. Liečba sa skladá z ožiarenia vnútorného ucha a príslušných akupunktúrnych bodov. Po začatí liečby by mal pacient pokračovať v dennom ošetrení doma s menej intenzívnym prístrojomTinniTool EarLaser, - k dispozícii na prenájom alebo kúpu.

Raz za mesiac pacient podstúpi kontrolné vyšetrenie a následné ošetrenie s ProfiLaser. Liečba trvá 3 mesiace, môže byť vašk predĺžená v prípade potreby a v závislosti na diagnóze. Celková doba liečby je cca. 150 minút. Tento typ liečby sa používa s veľkým úspechom v liečebných centrách Tinnitus.


 Liečba je vhodná je pri :
       - Akútny a chronický tinnitus od 3 rokov
       - Tónový tinnitus (pískanie, zvonenie) a netónový (revúci, vrčiaci) tinnitus
       - Čiastočná hluchota kvôli hučaniu v ušiach
       - Morbus Ménière (závraty)
       - Akútna strata sluchu a sluchové skreslenie
       - Dôsledky zápalu stredného ucha
       - Obehové problémy vo vnútornom uchu

VÝROBKY VYUŽÍVAJÚCE TERAPEUTICKÝ LASER

Zobraziť:
Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie