ASTAR Tecaris

ASTAR Tecaris

NOVINKA

Názov TECAR pochádza zo španielskej frázy [Transferencia Electrica Capacitivia Resistivia], čo znamená "kapacitno-odporový prenos prúdu". V poľskej literatúre sa často môžete stretnúť s pojmami: odporovo-kapacitná diatermia, dlhovlnná diatermia alebo RF liečby.Na rozdiel od tradičnej diatermie zahŕňa terapia TECAR aplikáciu energie do tkanív prostredníctvom priameho kontaktu elektród s telom pacienta. Spôsob účinku na ľudský organizmus závisí od zvoleného prevádzkového režimu prístroja a elektrickej vodivosti tkanív, ktoré určujú hĺbku prieniku energie do tela pacienta.V kapacitnom režime pôsobí vysokofrekvenčný prúd predovšetkým na vysoko vaskularizované tkanivá s dobrou elektrickou vodivosťou, napríklad svaly a lymfatický systém. V odporovom režime zasa ovplyvňuje kosti, šľachy a väzy, ktoré sa vyznačujú nízkym obsahom vody a horšou elektrickou vodivosťou. V závislosti od úrovne energie vyžarovanej zariadením a typu liečeného ochorenia umožňuje terapia nasledujúce biologické a klinické účinky:biostimulácia - podporuje metabolizmus a výživu buniek, ako aj mikrocirkuláciu tekutín bez tepelného efektuvaskularizácia – vedie k rozšíreniu ciev a okysličeniu tkanív so sprievodným tepelným efektomhyperaktivácia – spôsobuje vysoký tepelný efekt a s ním aj detoxikáciu a rekonštrukciu tkaniva

9949 € s DPH

Skladové číslo:

Výrobca: ASTAR

Prístroj na odporovo-kapacitnú rádiofrekvenčnú terapiu Tecaris


Účinnosť a bezpečnosť terapie
Tecaris je moderný prístroj určený na vykonávanie profesionálnych rádiofrekvenčných ošetrení. Tecaris je ideálny pre súkromné ​​lekárske a fyzioterapeutické ordinácie, nemocnice, športové lekárstvo a estetické kliniky. Zistite, aké možnosti ponúka najnovšie zariadenie ASTAR.

Široká škála aplikácií
Prístroj je možné použiť na liečbu ochorení v ortopédii, rehabilitácii, športovej medicíne a estetickej medicíne. Tecaris bude fungovať dobre, okrem iného: pri liečbe pomliaždenín a poranení pohybového aparátu, ako aj pri ochoreniach podkožného tukového tkaniva.

Liečebné režimy
Tecaris umožňuje terapeutovi vykonávať ošetrenie v odporovom, alebo kapacitnom režime.

V odporovom režime vytvára rádiofrekvenčný prúd účinky v hlbších vrstvách tkaniva, t. j. kosti, šľachy alebo väzy. To umožňuje liečbu fibrózy a degenerácie tkaniva pri chronických chorobných stavoch. V kapacitnom režime pôsobí terapeutický prúd predovšetkým na povrchové tkanivá, teda svaly a lymfatický systém, čím urýchľuje regeneráciu buniek alebo svalovú relaxáciu.

V oboch režimoch je možné dosiahnuť tepelné aj atermické účinky v závislosti od použitej úrovne energie a očakávaných účinkov terapie.

Je tiež možné použiť prístroj Tecaris s voliteľným aplikátorom pre kombináciu rádiofrekvenčného prúdu a IASTM prístrojovej terapie mäkkých tkanív.

Široký výber kompatibilných aplikátorov
Zariadenie Tecaris generuje sínusový striedavý prúd s rádiovou frekvenciou 300, 500, 750 alebo 1 000 kHz, ktorý sa pacientovi dodáva priamym kontaktom pomocou elektród a/alebo špeciálnych aplikátorov. Prístroj umožňuje prácu s plochými odporovými elektródami (priemer 25, 40, 55 alebo 70 mm), konvexnými (priemer 14 alebo 40 mm), kapacitnými (priemer 25, 40, 55 alebo 70 mm) alebo elektródami typu IASTM pre mäkké tkanivová terapia.

Ergonomický dizajn
Zariadenie Tecaris je vybavené moderným 7'' farebným displejom s dotykovým panelom. Prehľadná obrazovka a intuitívne rozhranie výrazne zvyšujú komfort práce. Tecaris je možné umiestniť na stôl Versa X alebo Versa XUVC, na vyhradenú policu, v ktorej je umiestnené zariadenie a príslušenstvo. Prístroj pracuje v manuálnom režime, takže užívateľ môže nezávisle upravovať parametre ošetrenia: frekvenciu, výkon a čas ošetrenia. 

Bezpečnosť terapie
Použitý postup Autotest v prístroji a funkcie kontinuálneho sledovania výstupných parametrov a kvality kontaktu počas ošetrenia zaisťujú bezpečnosť terapie.

Zistite viac na: terapiatecar.astar.pl

Podrobné technické špecifikácie

Funkčné vlastnosti


kod produktu:   A-UT-AST-TCM

farebný displej s dotykovým panelom:   7"

nezávislé liečebné kanály:   1

štatistiky vykonaných zákrokov

gombík na nastavenie/úpravu parametrov

Tlačidlo STAND BY / CHANGE - možnosť výberu parametrov na úpravu bez dotyku obrazovky zariadenia

Tecar terapia = tri prevádzkové režimy

  • kapacitné - CAP
  • odporové - OZE
  • IASTM – práca so špecializovanými nástrojmi na terapiu mäkkých tkanív (Instrument Assisted Soft Tissue Mobilization – IASTM)

štyri pracovné frekvencie - umožňujú stimuláciu tkanív umiestnených v rôznych hĺbkach

dva rozsahy nastavenia úrovne výkonu prístroja – umožňujú veľmi presný výber úrovne energie dodávanej do tela pacienta počas terapie, aby sa maximalizovala účinnosť liečby

indikátor úrovne kontaktu medzi elektródou a telom pacienta (impedancia pacienta meraná počas procedúry)

AM - modulácia prúdu v okruhu pacienta

meranie efektívneho času liečby (pracovný čas meraný pri plnom kontakte s telom pacienta)

meranie celkového času liečby

dva typy aplikátorov pre aktívne elektródy:

  • hranatý
  • jednoduché (voliteľné)

široký sortiment kapacitných a odporových elektród

Aplikátor IASTM KISS (voliteľné)

3 typy pasívnych elektród:

  • ploché 32x23 cm
  • plochý 24x16 cm (voliteľné)
  • valcové (voliteľné)

 

Technické parametre terapie TECAR

frekvencia výstupného signálu:   300 kHz, 500 kHz, 750 kHz, 1 MHz

rozsahy nastavenia úrovne výkonu:   0-30% krok 1%, 0-100% krok 4%

doba liečenia:   1-60 minut, krok 1 minuta

 

Všeobecné technické parametre


rozmery:   36,1 x 30,4 x 15,1 cm

hmotnosť prístroja:   6,5 kg

napájanie, spotreba el. energie:   230 V ± 10 %, 50/60 Hz, voliteľné: 120 V ± 6 % 50/60 Hz

 

Produktová karta:   https://api.astar.pl/wp-content/uploads/2023/12/Tecaris_Karta_produktowa_v1.1.pdf

Nový komentár

Kontrolný kód

i

* (Povinné)

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie