Zlyhanie farmaceutického priemyslu a dohľadu nad ním

02.02.2013, 18:34, ENERGOPROGRES, s.r.o.


Lekári, pozor! Tí, kto vám klamú nie sú bylinkári, ale ... renomovaní výrobcovia bežných liekov!


• Aliancia pre ochranu ľudského výskumu varuje: Farmaceutický gigant Merck si u Elsevier zaplatil vytvorenie falošného recenzované vedeckého časopisu

• Tým, ktorí nepoznajú prostredie výrobcov bežných liekov, sa môžu zdať výroky Johna Rengena Virapen prehnané. To bohužiaľ nie sú. Virapen je výborným znalcom medicíny, biochémie i komerčného prostredia. Dobre vie čo hovorí !

John Virapen: Acylpyrín vás môže zabiť skôr, ako sa dostanete k dverám lekárne

Dr John Rengen Virapen, Whistleblower of the Psychopathic Pharmaceutical Industry, Speaks Out

 

Merck si u Elsevier zaplatil vytvorenie falošného recenzované vedeckého časopisu - čítajte v článku!
 


Merck si u Elsevier zaplatil vytvorenie falošného recenzované vedeckého časopisu

(Preklad)
Podľa tlačových správ Merck vytvoril falošný "peer-reviewed" - vedecký časopis na propagáciu údajov, ktoré by stavali jeho lieky s potenciálne smrteľnými vedľajšími účinkami - FOSAMAX a VIOXX - to dobrého svetla. Pri masovom súdnom spore v Australii proti Merck jeho austrálskej pobočke Merck Sharpe a Dohmne, do ktorého bolo zapojených na 1000 spotrebiteľov, vyšli najavo šokujúce dokumenty. Šokujúce nielen pre bežných spotrebiteľov, ale aj pre tých, ktorí o nekalých praktikách farmaceutického priemyslu vedia už dlho. Strhla sa lavína správ o tajnom propagačnom pláne Merck, ktorého cieľom bolo zjavne podávať lekárom falošné Informácie aby čo najviac predpisovali potenciálne smrteľné lieky FOSAMAX (na osteoporózu) a VIOXX (proti bolesti). Pozri odkaz [1] [2].
Merck za týmto účelom vytvoril falošný ""peer reviewed" (teda akoby kontrolovaný vedeckou komunitou) časopis, ktorého jediným cieľom bolo propagovať tieto lieky. Merck zaplatil Elsevieru - jednému z najväčších vydavateľov lekárskych časopisu - aby tento vydal falošný časopis, "The Australasian Journal of Bone and Joint Medicine" v preklade "Australsko-azijský časopis kostnej a kĺbovej medicíny". To že sa jedná výhradne o reklamný časopis, samozrejme nikde uvedené nebolo.
Časopis Science uviedol, že George Jelínek, austrálsky lekár a uznávaný člen Svetovej asociácie lekárskych redaktorov (World Association of Medical Editors) preskúmal štyri vydania inkriminovaného časopisu a u súdu vydal svedectvo, podľa ktorého "priemerný čitateľ" tohto časopisu, teda praktický lekár, bol uvedený do omylu, že sa jedná o skutočný a oponovaný (peer-reviewed) vedecký časopis. Podľa jeho slov: ". Iba detailné skúmanie časopisu a znalosť sveta lekárskych časopisov a publikačných konvencií mi umožnila postrehnúť, že tento časopis nie je v skutočnosti oponovaným vedeckým časopisom, ale len marketingovou publikáciou".
Merck taktiež bez problémov najal vedcov, ktorí sa pod časopis podpísali ako "redakčná rada". Časopis Science uvádza, že Peter Brooks, reumatológ z Austrálie, povedal, že si nepamätá ani, kto ho požiadal o členstvo v redakčnej Rade, ale priznal, že bol členom ázijsko-pacifickej skupiny poradcov firmy Merck z polovice 90-tych rokov až do roku 2004, a tiež bol členom skupín poradcov ďalších farmaceutických spoločnosti, ako Pfizer a Amgen. "Pri takejto práci sebe zapletú urob množstvo veci", povedal Brooks dodal, že jeho meno bolo asi pred 10-timi rokmi použité pod niekoľkými reklamnými článkami v editoriáli propagujúcom bežné lieky.
Je dnes jasne, že v súčasnosti zlyháva vedecká poctivosť vydavateľov lekárskych časopisov aj prominentných lekárov.
Táto správa sa prvý krát objavila v časopise "The Australian", a následne v časopisoch "The Scientist" a "Bioetika" neskôr na internete u nezávislých autorov z oblasti vedy techniky.

 

Referencie:
1. 02.01.2009 - Po extrakcii zubov, 4% - pacientov berúcich FOSAMAX utrpeli nekrózu (odumretie) čeľustnej kosti, podľa správy výskumníkov z USC (zrejme University of Southern California). Žiaadný z pacientov, ktorým sa podarilo FOSAMAX-u vyhnúť, nekrózu kosti nedostali.
Viz: Fosamax: Higher Risk of Jawbone Death? After Tooth Extraction, Fosamax Patients Have 4% Risk of Jaw Osteonecrosis By Daniel J. DeNoon, WebMD Health News, Reviewed by Brunilda Nazario, MD http://www.webmd.com/osteoporosis/news/20090101/fosamax-higher-risk-of-jawbone-death

 

2. Merck už zaplatil kompenzácie tisícom obetiam kardiovaskulárnych vedľajších účinkov analgetík VIOXX v celkovej výške 4,85 miliárd amerických dolárov, svoju vinu ale nikdy nepriznal.

Poznámka prekladateľa: VIOXX (Komerčný názov zlúčeniny rofecoxib) patrí k blokátorom cyklooxygenázy, rovnako ako kyselina acetylsalicylová (aspirín), paracetamol, ibuprofen, ale na rozdiel od nich ma byť lepší, pretože blokuje iba jednu z dvoch izoforiem cyklooxygenázy, a to tú ktorá o sa zúčastňuje na zápaloch.


Z vyššie uvedených dôvodov si preto dobre rozmyslite preto, než tieto lieky predpíšete alebo ich začnete dlhodobo užívať.

 

zdroj: http://www.ahrp.org http://www.ahrp.org/cms/content/view/585/109/ pdf

 

Na základe vyššie uvedených skutočností sme presvedčený že rovnaký scenár sa deje i v oblasti kampaní proti fyzikálnym liečebným prostriedkom a technológiám, kedy sa uplácajú „vedecké kapacity“ aby produkovali negatívne články a štúdie o tejto liečebnej disciplíne len preto, aby sa udržal a zvyšoval predaj farmakologických preparátov.


Článok TASR - http://www.teraz.sk/ekonomika/pfizer-zisk-posledny-kvartal-2012/36071-clanok.html
http://ekonomika.sme.sk/c/6489899/pfizer-mal-podplacat-lekarov-aj-lyzovackou-v-nasich-tatrach.html

 
« Späť


Diskusia: "Zlyhanie farmaceutického priemyslu a dohľadu nad ním"
Dátum: Meno: Komentár:
- Žiadne komentáre -
Pridať komentár | Zobraziť všetky komentáre