Komentáre

KAM SA TO UBERÁŠ ZDRAVOTNÁ STAROSTLIVOSŤ ?

Pamätníci pamätajú na pomerne známy poľský film SEX MISIA v ktorom na obyvateľov pravidelne ziape automatický výdajník liekov – ZOBER SI TABLETKU! Tento záber je snom farmaceutickej loby ku ktorému sa pomaly ale iste blížime!

EU legislatíva zaviedla pre liečivé rastliny neprimeranú reguláciu. Prišlo ku ich vylúčeniu z režimu potravín a odsunutie do vysoko obmedzujúceho režimu, ktorý bol šitý na mieru pre priemyslom vyrábané lieky. Zakazuje užívať u potravín tvrdenie, ktoré by naznačovali ich vplyv na zdravie, s výnimkou tvrdení, ktoré budú schválené Európskou komisiou. „Všetko smeruje k tomu, že sa plánuje možnosť použitia výhradne chemických liekov a úplný zákaz použitia bylín. Kto za týmto nariadením stojí je viac než jasné… Pokiaľ sa teraz nezobudíme a nezačneme s tým niečo robiť, niekto nám odoberie ďalší kus z práv slobodného človeka, možnosť výberu voľby starostlivosti o svoje zdravie“
„Pod zámienkou ochrany spotrebiteľa sa berie ľuďom bezpečná a dostupná alternatíva a nahradzuje ju inštitucionalizovaným prístupom. Európske úrady sa stavajú medzi človeka a prírodu a rozhodujú o tom, čo sa o liečivých rastlinách smieme a nesmime dozvedieť,“ komentuje nariadenie EU prof. Ing. Pavel Valíček, DrSc. „V praxi sa tým naplňuje arogancia a diktát moci. Obyvatelia EU sú ukracovaný na svojich právach, pretože je im odopieraná základná možnosť slobodne si zvoliť spôsob starostlivosti o svoje zdravie, ako je to v skutočnosti zakotvené v Základnej listine ľudských práv a slobôd. Zatiaľ nie sú vložené žiadne príspevky.
 

Pridať komentár


Meno:

Názov:


Komentár:
Poznámka: Neradi príspevky moderujeme, ale nemiestne príspevky alebo príspevky mimo tému budú odstránené. Ďakujeme za pochopenie.